Ads Top

Dedektif Dizisi: Sherlock


SHERLOCK

DİZİ

Sherlock’u hiç böyle görmediniz! Sör Conan Doyle’un kahramanını günümüze taşıyan Sherlock'ta ünlü dedektif, modern teknolojiden yararlanan biri olarak karşımızda. 

Sherlock Holmes günümüzde yaşasaydı, cinayet dosyalarını nasıl çözerdi? Üç bölümden oluşan film serisi Sherlock, ünlü dedektifi günümüze taşıyarak bu soruya cevap veriyor. Polise danışmanlık yapan bir kiralık dedektif olan Sherlock Holmes, izleyeceğimiz ilk bölümde John Watson ile tanışıp, tıpkı orijinal hikayedeki gibi Baker Sokağı'nda bir daire tutuyor. Birlikte ilk davaları zehirli bir hapla intihar etmiş gibi görünen üç kişinin cinayetinden kimin sorumlu olduğunu bulmaktır. 

Eleştirmenlerce beğenilen modern Sherlock Holmes'ta The Other Boleyn Girl ve Atonement'taki rolleriyle tanınan Benedict Cumberbatch'i izliyoruz. Ortağı Watson'ı canlandıran Martin Freeman'i ise Hobbit serisindeki başrollerinden hatırlayabilirsiniz.  Öncelikle bu dizi hakkında bahsetmek istediğim şey Sherlock karakteri, Öylesine ukala duygusuz bir adam ki ve bunu o kadar sempatik göstermişler ki hayranlık duymadan edemiyorsunuz. Düşünsenize aşkı arkadaşlığı birer insan hatası, zayıflık olarak görüyor.
Sherlock zeka kokan bir dizi Watson da komedi olan kısmını hallediyor, dizi izlerken kendinizi bulmaca çözmeye çalışıyor gibi hissedebilirsiniz, kim bilir belki de Sherlock'tan önce suçluyu siz bulursunuz. 
Dizi uzun aralıklarla bölüm yayınladığı için kendini özletmeyi başarıyor. Yani diyeceğim şu ki kafa dinlerken izleyeceğiniz bir film olmayabilir fakat her dakikasına hayran kalacağınız şaşırtıcı bir dizi, size ısrarla bu diziyi izlemenizi öneririm. Dizini yeni sezonu 1 ocak 2017 de yayınlanacak sabırsızlıkla bekliyorum.4 yorum:

 1. Ukala ve duygusuz birini sempatik gostermeyi basarmak bir başarı. Diziyi yapanları bu anlamda kutluyorum. Benzer bir basariya MD House dizisinde şahit olmuştum...
  Holmes'un yeni bölümlerini sabırsızlıkla bekleyenler arasındayım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkürler. Bir de kötü adamı sempatik göstermek var batman filmindeki Jokerin gösterildiği gibi onlara da hayranlık duyuyorum :)

   Sil
 2. Ben de sabırsızlıkla bekliyorum, Sherlock'u sevmeyen çekemeyenler utansın :). Zekasına da hayranım, Cumberbatch'in Sherlock uyarlamasına da. Bir de böyle az böüm koyup uzun ara vermeseler, off ki ne off.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.