Ads Top

Bay Evet ( Jim Carey ) FİLM YORUMUYES MAN


Tür: Komedi Filmleri,   
Yapım: 2008 - ABD  
IMDB Puanı: 6.9  
Yönetmen: Peyton Reed  
Oyuncular: Jim Carrey , Zooey Deschanel , Bradley Cooper , Rhys Darby 

Filmin Konusu: Filmde Jim Carrey, kendi kendine yardım programına yazılmış olan Carl Allen isimli bir adamı canlandırmaktadır. Söz konusu program tek ve basit bir duruma dayanmaktadır. Bu da her şeye evet demektir. Her şeye hayır diyen bir adamın her şeye evet diyen bir adama dönüşmesini ve başına gelen komik olayları anlatmaktadır.

Fragmana buradan ulaşabilirsiniz.Spoiler Filmi İzlemediysen Okuma: Hadi git filmi izle pişman olmassın ben öneriyorum, sonra da buraya gel... Kendimi bildim bileli Jim Carey filmlerinin hastasıyımdır. Bu film de bayıldığım filmlerinden biri. Film pozitif düşüncenin hayatımız üzerindeki etkisini oldukça iyi anlatmış ve baya da eğlendirmiş. Bu arada Jim Carey'in gitarla sunduğu performans çok iyiydi.Bir insanın en kötü düşmanı kendisi olsa gerek ki bu filmde kendini yenmeye çalışan bir adam izliyoruz. Yine bir Jim Carrey eğlencesi.

Filmde izlediğimiz karakter Carl. Bu adam mutsuz, yalnız, başına gelmeyen talihsizlik kalmayan ve her şeye hayır diyen bir adam. Bir gün bir arkadaşıyla karşılaşıyor, bu arkadaşı ona programa katıldığını bu programın her şeye evet demek olduğunu anlatıyor ve programa katıldıktan sonra hayatının eğlenceli mükemmel geçtiğini anlatıyor.
Sonrasında Carl da bu programa istemeyerek de olsa başlıyor ama pek de ümidi yok yani. Fakat sonrasında değişimleri fark ediyor. Bir anda hayatında değişimler yaşanmaya başlıyor; işinde terfi alıyor bir kız arkadaşı oluyor dünyayı geziyor falan çılgınca yaşıyor yani.

Film hep böyle devam etmiyor sonu da size pozitif düşünmenin yararlarını anlatmış oluyor, ders veriyor yani. Ben çok sevdim bu filmi hatta izledikten sonra bir kaç gün hayır diyememiştim gerçekten de izledikten sonra filmi hayır demeden önce iki kere düşünüyorsunuz...

İzleyenlerin film hakkında ve yazım hakkında düşüncelerini merak ediyorum onu da yorum olarak yazarsınız, bir başka yazıda görüşmek üzere...Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.