Ads Top

Bayan Peregrine in Tuhaf ÇocuklarıBayan Peregrine in Tuhaf Çocukları

Tür: Fantastik, macera
Yönetmen: Tim Burton
İMDB Puanı: 7.1

Filmin konusu: Bilinen bir romandan sinemaya aktarılan filmde çok sevdiği büyük babasının onu bırakıp gitmesi ile sarsılan bir çocuk dedesinin ona bıraktığı bazı notların peşinden gider. Bu notlar çocuğu kendi bildiği dünyanın dışında sihirli bir dünyanın kapılarına kadar götürecektir. En sonunda Bayan Peregrine adında kuşa dönüşebilen zamanı döngüye alabilen bir kadının evinin önüne gelir onlarla zaman geçirdikçe hepsinin tuhaf hallerini görmeye başlayacaktır hepsi tuhaf ve sihirlidir. Ama onlarında düşmanları vardır düşmanlarını gördükçe aslında kendisininde farklı olduğunu görecektir.

Filmin fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.Spoilersiz Yorum: Filmi genel olarak çok iyi buldum. Çok iyi bulmamın sebebi çok fazla fantastik film izlememem olabilir ya da gerçekten çok iyi bir filmdir. Film iki saatlik bir film, başlarda gerçekçi, gerilimli bir havası var ama gittikçe daha masalsı, eğlenceli çocuksu bir hava alıyor gerçekçiliğin yerini. Bundan şikayetim yok tabi hatta daha eğlenceli bile oldu filmin sonlarına doğru. 

Filmi izlemezseniz çok şey kaybeder misiniz? Hayır ama boş bir 2 saatiniz var ise bunun eğlenceli keyifli geçmesini sağlayabilir... Spoiler Filmi İzlemediysen Okuma: Film 2. dünya savaşında bir adada tuhaf çocukların ve okul müdiresi Bayan Peregrine nin 3 eylül 1943 te bir zaman döngüsü içerisinde kaldıklarını ve çocuğun dedesini kaybetmesi ardından bunu keşfetmesini ardından başına gelen maceraları anlatıyor. Bu çocuğun özelliği görünmeyen 'Gölge' adındaki canavarları görmek. Bunun yanında diğer çocukların özellikleri şöyle; kafasının arkasında dişleri olan, ateşle oynayan, görünmez olan, uçabilen ve objelere hayat verebilen.

Çok da tuhaf değildi bence çünkü birçok fantastik filmde bu tür özellikli insanlar zaten var. Bir bakıma x men filmine de benzettim çünkü insanlardan uzak bir okulda yaşayan tuhaf çocuklar ve profesör x gibi bir öğretmenleri var. Genel olarak kaliteli güzel bir filmdi izlemenizi tavsiye ederim...

-Film hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum, lütfen yorumlarda belirtin. Ve yazım hakkında düşüncelerinizi de yorumlarda yazın çünkü kendimi geliştirebilmem için bu önemli.

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.