Ads Top

Doctor Strange MARVEL (Benedict Cumberbatch)Doktor Strange (2016) ABD 

Kategori: Macera 
IMDB Puanı: 8.0 
Yönetmen: Scott Derrickson  
Oyuncular: Rachel McAdams, Benedict Cumberbatch, Tilda Swinton, Mads Mikkelsen

Filmin konusu: Marvel aleminin sevilen süper karakterlerinden biri olan Doctor Strange’in öyküsünü perdeye taşıyacak olan film, kariyeri oldukça parlak ama çok kibirli bir bir cerrah olan Stephen Strange’in hayat öyküsünü ve bir süper kahraman olarak yaşadığı ilginç dönüşümü beyaz perdeye aktaracak. 

Fragmana buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Spoiler Filmi İzlemediysen Okuma: Ya da oku sen bilirsin. Öncelikle filmin en önemli unsurlarından biri görsel efektleriydi. Filmin açılış sekansından itibaren film size görselliğe ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Karakterimiz Stephen Strange'yi  Benedict Cumberbatch canlandırıyor ve yine Sherlock'tan hatırladığımız gibi ukala bir karakteri canlandırıyor. Tabi hikayede onun bu ukala halinden insanlık için fedakarlık yapan biri haline gelişini izliyoruz. 

Açıkçası filmden baya etkilendim bilimsel olarak hiçbir şeyi açıklamasa da inandırıcılığı yüksek bir film. Hatta filmin sonu öyle zekice kurgulanmış ki sonunda yine tüm dünyanın bu süper güçleri olan insanlardan haberi olmuyor.

Dormammu'yla Strangenin karşılaşmasında hem çok eğlendim hem de Strangenin Dormammu'yu gücüyle değil de zekasıyla yenmesine hayran kaldım diyebilirim.

Filmin after credits sahnesinde de Thor'u görüşümüz bize gelecek yıl çıkacak olan Thor 3 filminde Doktor Strange'yi göreceğimiz mesajını verdi gibi geldi bana.

Yani diğeceğim şu ki Marvel evrenine çok hakim olmasanız bile bu filmi rahatlıkla anlayabilir ve zevk alabilirsiniz izlemenizi tavsiye ederim. Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.