Ads Top

THE FLASH DİZİ YORUM/TANITIM

FLASH


DİZİ

KATEGORİ: Çizgi roman dizileri
Müzik: Blake Neely

Dizinin konusu: Geçmişinde büyük bir trajedi yaşamış Barry Allen, Central City Polis Birimi’nde çalışan ve suçluların arkalarında bıraktıkları ipuçlarını toplayan bir adli laboratuvar asistanıdır. Talihsiz bir yıldırım kazası yaşamasının ardından süper hız gücüne sahip olan Barry, Flash kimliğine bürünür ve Star labratuvarındaki arkadaşlarıyla kötü adamları adalete teslim etmeyi kendine görev edinir!

Dizin fragmanı şurada.Spoilersiz Yorum: Bu dizi benim ilk izlediğim yabancı dizi olduğundan özle bir yere sahiptir. Benim yabancı dizilerin içine atılmama ve bir sürü güzel diziyle karşılaşmama sebep oldu. Dizi şu an 3. sezonunda. Diziyi bir bilim kurgu dizisi değil de bir çizgi roman dizisi izler gibi izlemenizi tavsiye ederim çünkü her şeyi bilimsel olarak açıkladığını sanıp açıklamıyorlar aslında. Bu yüzden sizi sinirlendirebilir, ''kimi kandırıyorsun olum sen?'' demenize sebep olabilir.

Dizinin en mantıklı ve etkileyici sezonu 1. sezondu, 2. eh işte, 3. ise batırdı gibi oldu ama ben hala izliyorum benim için özel işte o yüzden.Spoiler Filmi İzlemediysen Okuma: Barry polis departmanının adli labaratuvarında çalışırken, şehrin ünlü bir adamının Star labsta yaptığı bir parçacık hızlandırıcı patlıyor ve tüm şehre bir dalga yayılıyor. 

Bu patlamada da ölenler ve özel güçlere sahip olanlar olduğu sırada Barry'e yıldırım çarpar uzun zaman komada kalır uyandığında Süper hıza sahip biri olarak uyanır ve Star labaratuvarında çalışan arkadaşlarının yardımıyla bunu kullanmayı öğrenmeye çalışır.

Flash olur ve şehirdeki özel güçleri olan kötü insanları yakalamaya başlar. Tabi ki karşısına süper hızlı kötü rakibi Zoom da çıkar... Sonrasında zamanda yolculuk, paralel evrenler, paradokslar derken çılgınca şeyler olur.Bu dizinin sevmediğim özelliklerinden biri her şeyi çabuk tüketmesi. Her bölüm bir kötü adam her sezon bir baş düşman. Hep böyle devam ediyor ve arada kendinin tekrar ediyor. 

Dizi izlenebilir eğlendirebilir bir film ve Arrow, Supergirl ve Legens of Tomorrow ile ortak bölümler de yayınlanıyor bir sürü süper kahramanı bir arada olan bölümleri izlemesi çok keyifli oluyor...

İzleyenlerin dizi hakkında ve yazım hakkında düşüncelerini merak ediyorum onu da yorum olarak yazarsınız, bir başka yazıda görüşmek üzere...Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.