Ads Top

DİKKAT! Twitter Kullanıcılarına Büyük Tehlike | Mutlaka Okuyun! (😱)


Günnaydınnn sayın pek saygıdeğer okuyucu. Nabersin? Umarım evren kadar sonsuz bir mutluluk ve deniz kadar özgürlüge sahipsindir. Ben yine narsist ben yine ukalayım, biraz anarşist, biraz da nihilist. Neyse.

Bugünün konusu Twitter. Eğer Twitter'da beni takip ediyorsanız, son zamanlarda baya aktif olduğumu görebilirsiniz. Uzun bir zaman ara vermiştim, fakat döndüğümde pek de hoş görmedim...

Yine bok, yine bok Twitter. Demet Akalın'ın, 'herkes' yerine 'Herkez' yazması, birkaç fenomenin kazanan futbol takımının ismini memesine yazması falan konuşuluyor. Trend listesinde durum daha da vahim maalesef, futbol, din, siyaset ülkemizde konuşulan tek konular zaten. Kavga tartışma ve küfür dolu twettler, ergenlerin bilinçaltlarını bilinçsiz ve düzensiz şekilde cümlelere aktarması, tehditler, tacizler vs vs.

Sanırım bunlar yeterlidir dünyanın ne kadar iğrenç bir yöne doğru ilerlediğini fark etmemize öncelikle ülkemizin. Nasıl tiksiniyorum anlatamam, terk etmek istiyorum yeminle burayı. Bazı insanlarla aynı havayı soluyor olmaktan bile utanıyor ve igreniyorum...

Belediye başkanlarının attığı Tweetlerden anlıyorsunuz ki beyin gelişimi ilk okulda durmuş... Trol olacağım diye sebeklik yapanlar mı, saçmalayanlar mi dersin, neler var neler, o yazarken, veya yaparken gülüyor sizin okurken yüzünüz kızarıyor öyle vahim durum.

Düzgün sanata yönelik zeka kokan paylaşımlar ise çok geri planda, fenomen adamlar takımların ilk 11'ini sayacak kadar gereksiz ve 3 klasik kitap ismi sayamayacak kadar cahil.. Kelime haznesinde en fazla 10tane kelime var...

Daha ne desem bilemiyorum Twitter'da diğer sosyal medya mecralarından farksız bok gibi. Biz yine insanları okutmaya bilinçlendirmeye yönelik paylaşımlara devam edeceğiz, kullanmıyorsanız Twitter'ı kayıt olmanızı ve bir kaç insanı da olsa iyi yönde etkilemezi isterim çünkü bu gidişle sosyal medyayı avcuna almış kişiler insanların beynini çöplerle doldurmaya devam edecek.

Siz Twitter kullanıyor musunuz? Ne düşünüyorsunuz? Bana katılıyor veya katılmıyormusunuz? Yorumlarınızı bekliyorum. Ve evet başlık dikkat çekmek içindi.

17 yorum:

 1. Size katılıyorum. Diğer sosyal ağlar gibi twitterda saçma sapan şeylerle doluyor..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında insanı yansıtıyor, dünya kötüye gidiyor :/

   Sil
 2. Başlığı görünce güvenlik açığı falan sandım. Sosyal mecraları gereksizce kullananlar var, gereklice kullananlar var. Bu yüzden takip sistemi var. Gereklice kullananı takip edersen onlara denk gelmezsin. Mevzu böyle çözülmüş olur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya bilerek başlığı öyle koydum deneme yanılma yöntemiyle daha çok okuyucu çekme çalışmaları işte =)

   Sil
  2. Görmemen onun olmadığı veya başkalarına zararı olmayacağı anlamına gelmez :))

   Sil
  3. Ya öyle de var işte böyle insanlar. Beni kahrediyor okumayıp halk tarafından tanınması falan. Lise mezunu bile olamayanlar ünlüler bile var şu an. Takip etme, adalet namına bir şey yok dünyada zaten. Yine dertlendim işte. Dünya bir kez daha yerinden oynasın.

   Sil
  4. Sinirden yanlış yazmışım bak yine. Yolladıktan sonra fark ettim. :D

   Sil
 3. Sanırım şu anki toplumumuz beğenisinde yanlış ve olumsuz olanlar artı değeri görüyor. Değer verilenler ile değer verilmesi gerekenler apayrı. Çürüme, yozlaşma almış başını gitmiş. Çok üzücü.

  YanıtlaSil
 4. Beyin gelişimi ilkokulda durmuş :DDD
  Ben de sosyal ağlardaki akımlara kapılamayan, uyum sağlayamayan biri olduğum içim hepsini geçen sene kapattım. Sadece bloğumla güzel güzel yaşayıp gidiyoruz işte. Neymiş o kafam şişiyormuş resmen!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen kafa sisiyor ama ben uyum sağlamaya çalışıyorum, az da olsa insanları okumaya yöneltmek beni mutlu ediyor :)

   Sil
 5. Ben de güvenlikle ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünmüştüm. Madem öyle düşündüm bir güvenlik tehdidini yazayım. Sürekli DM'den gelen bilmem ne şehrinden hesabınıza girildi hesabınızı güvene almak için linke tıklayın mesajları. Hala tıklayan var mı bilmiyorum ama tıklarsanız hesabı kaptırıyorsunuz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen tıklayanlar sanırım çok saf :)

   Sil
 6. Başlık hakikaten dikkat çekiciydi :)
  Twitter'ı bu aralar yoğun kullanıyorum. Hiç olmadığım kadar hem de. Amaç site tanıtımı. 5-6 arkadaş paslaşarak paylaşım yapıyoruz. Başka da vakit geçirmiyorum açıkçası.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Twitter aslında çok güzel fakat hızlı ve çılgın olması herkesin ağza geleni söylemesi orayı kötü yapan.

   Sil
 7. Haha (tavuk yerken Erol Taş gibi güldüğümü düşünün), benim "Sosyal Medyaya Hayır" serim var ama kimse "fifi"lemiyor . Sosyal medya kullanmamak artık bir ayrıcalık... Zaten dediğin kişileri takip edenler çoluk-çocuk... Twitter hesabım var ama ne bok yemeye ne zaman açtım ben de bilmiyorum, kullandığım yok... Ayrıca hiç bir kalıba sığmamak lazım ki ilk paragraftaki tarif güzeldi. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence kullanmanız çok iyi olur, şuan benim Twitter blogdan on planda ama oradan buraya okuyucu çekmeye çalışıyorum, :)

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.